Hasta Yorumları

Aşağıdaki yorumların tamamı, meslek yaşantım boyunca tedavi ettiğim hastalarım tarafından www.tavsiyeediyorum.com sitesinden hiçbir değişiklik yapılmadan, olduğu gibi alınmıştır.

Siz de yorum yazmak için aşağıdaki butona tıklayabilir ve formu doldurarak gönderebilirsiniz. Yorumunuz okunduktan ve onaylandıktan sonra sitemde yayınlanacaktır.

Bülent 06.03.2017

Merhabalar,yaklaşık 4 yıl önce çalıştığım şantiyede bir kaza geçirerek omuzumdan yaralandım, işyeri doktorunun verdiği ilaçları kullandıktan sonra ağrılarımda azalma oldu ve zamanla geçti.Bundan 1 yıl önce omuzumda aynı bölgede ağrılar tekrar başladı bende devlet hastanesine gittim,doktor yakın bir zamanda omuzumdan darbe aldınmı dedi vede çektiği röntgen ve emar sonucuna bakarak geçirdiğim kazanın zamanla kireçlenerek adeleye baskı yaptığını söyledi,önce ilaçlı tedavi arkasından fizik tedavi gördüm fakat ağrılarım geçmedi.Doktorum ameliyat olmam gerektiğini söyledi,araştırmalarım sonucunda ve aldığım tavsiyeler sonucunda ender beye ulaştım.Randevu alarak yanına gittim,hocamız beni muayene etti ilaçlı tedavi ve fizik tedavi gördüğümü söyledim,emar ve raporlarımı inceledi,beni iyice bıkmadan usanmadan bilgilendirdi,internet sitesinden ameliyat şeklini görsel olarakta izletti,ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Ameliyat öncesi odaya gelerek tekrar bilgi verdi,psikolojik olarak beni rahatlattı,ameliyattan sonraki ilgisi odamda ziyareti ve kontrolu mükemmeldi,pansumanlarımı hastaneden ayrılmadan vede kontrollere gittiğimde her defasında kendi elleriyle yaptı.Bütün kontrollerimde beni ayrıntılı bir şekilde kontrol etti.Şu an çok iyiyim kısa sürede iyileştim.Kesinlikle herkese tavsiye ederim.Çok teşekkürler ender hocam..

Elif Yıldız  10.03.2017

Merhabalar…
2005 yılında (15 yaşımda) sol dizimde şiddetli ağrı, merdiven çıkamama, diz bükememe şikayetleri ile Ender Bey’i tanıdım. Meğerse sol dizimdeki kıkırdak kemiğim kırılmış , kırılmakla kalmayıp parçalanmış. Dizimi bükemememin sebebide, kırılan kıkırdak parçalarının dizimde yer değiştirmesi ve biryerlerde sıkışması imiş. Yapılan tetkikler, çekilen filmler MR’ler sonucu ameliyat kararı alındı ve okulum olması sebebiyle yaz tatiline erteledik. Çünkü ameliyat sonrası 3 ay sol bacağıma basmayıp koltuk değneği kullanacaktım. Sonunda 2015 Haziran ayında OCD teşhisiyle Mozaikoplasti ameliyatı oldum. 3 ay kasların zayıf kalmaması adına doktorumun verdiği egzersizleri uyguladım. O zamanlar Ender Bey Göztepe SSK hastanesinde görev yapmaktaydı ve pansumanımı bile kendisi yapıyordu. Böyle bir ilgi , alaka, güler yüz, babacan tavır hiç bir doktorda görmemiştim.

2009 yılında tekrar Ender Bey’e ulaşmam gerekliydi. Yine çekilen MR sonucu transfer edilen kıkırdağın biraz traşlanması gerekiyordu. Haziran ayında Girişimsel Artroskopi ameliyatı oldum ve bu ameliyat sonrası daha da rahatlamış durumdaydı dizim. Çok değil 3 ay sonrası yine kitlenme şikayetiyle kendisine gittiğimde çekilen MR sonucu , ilk kırılmadan dağılan kıkırdak parçalarından iki tanesi çok minik olduğundan görülememiş ve geçen 4 sene içinde içerde büyüyüp fındık büyüklüğünü almıştı. Bu kez kemik parçaları damar ve sinirlerin arasına sıkışmıştı ve ameliyat sonrası hissizlik yaşabilirdim. Ender Bey’e çok güveniyodum ve başarılı bir operasyon sonrası çıkan kemik parçalarını bana hediye etti. 12 sene geçti ve dizimde en ufak bir tökezleme dahi yok.

Mükemmel bir ortopedi doktoru arıyorsanız ; Şuan bu yazıyı okuduğunuza göre bulduğunuzdan emin olabilirsiniz

Erhan Özalp 17.11.2016

52 yaşındayım ve birkaç branşta düzenli spor yapmaktayım. Son birkaç yıldır sol dizimde menüsküs yırtığı ve kıkırdak problemlerinden dolayı ortaya çıkan rahatsızlıklarım, daha önce fizik tedavi de görmeme rağmen artmaya başlayınca; işyeri hekimimizin tavsiyesiyle, Prof. Dr. Ender UGUTMEN’e müracaat ettim.

Ender Bey, yapmış olduğu muayene ve MR sonuçlarını incelemesinden sonra; bana çeşitli görsel materyallerin de yardımıyla sağlıklı bir dizin yapısını, hareket şeklini ve ben de oluşan rahatsızlıkları çok net anlayabileceğim bir şekilde anlattı. Yapılacak artroskopik bir müdahale ve arkasından dize yapılacak 2 seanslık PRP (kök hücre nakli) ile sorunlarımın büyük bir kısmından kurtulabileceğimi belirtti.

Kendisine gelmeden önce, ameliyat olmayı pek düşünmüyordum. Ancak Ender Bey’in hastasına yaklaşımı, onu bilinçlendirmesi, güven telkin etmesi, düşüncelerimi tamamen değiştirdi ve tavsiyesi üzerine kendisine 20. 05. 2016 tarihinde ameliyat oldum.

Bugün operasyonun üzerinden 5 ay geçmesine rağmen, Ender Bey’in söylediği gibi sorunlarımın büyük bir kısmı ortadan kalktı ve rahatlıkla spor yapabiliyorum. Kendisine teşekkür ediyor ve benzer sıkıntıları yaşayan herkese Ender Bey’i tavsiye ediyorum.

GÜLCAN K.> 15.11.2016

Volkan taban 15.11.2016

Ilgili alakali insancil ve isinin ehli bir doktor..kendi alaninda en iyisi diyebilirim.gecirmis oldugum agir motor kazasi sonucu dizimde kirilabilecek en zor yeri kirdigimi soylediler..arastirmalarimiz sonucunda ender beyle tanistik.ilk tanismada butun soru isaretleri gitmisti …zor bir ameliyati siradan mis gibi basit ve basarili bir sekilde bitirdi.suan allahima sukur sagligim yerimde.sporumu her seyimi kisitlamasiz yapabiliyorum..Ender beye ne kadar tesekkur etsem azdir..

Levent Ö. 17-06-2016

17.5.2016 tarihinde ön çapraz ameliyatı oldum ve bugün 17.6.2016 tarihinde normal sağlıklı şekilde hayatıma devam ediyorum.İlgi alaka süper sevecen anlayışlı on numara doktor herkese gönül rızasıyla tavsiye ediyorum.Ben bu ameliyatı olmadan önce herkes bana kışın ol yaz tatilin zehir olur dediler ama Ender hocam 1 ay içinde hallederiz dedi ve dediği çıktı.Maltepe Üniversitesi Hastanesinde oldum çalışanlarda hepsi güler yüzlü çok memnun kaldım.Hiç macera aramayın.Kendisine rahatlıkla Profösör olmasına rağmen cepten arayıp bilgi alabildim.

Ahmet E. 26-04-2016

Ön çapraz bağ yırtığı şüphesi ile doktorumuza başvurdum.Mr sonucunda doktorumuz yırtık olduğunu ve yaşım (31) itibari ile ameliyat olmamı tavsiye etti.Şunu anlıyorum ki en önemli dönemlerden biri de ameliyat öncesi imiş.Çünkü doktorumuz ameliyat olmadan bacağımı kuvvetlendirmem gerektiğini söyledi ve yaklaşık 2-3 hafta kadar önerdiği egzersizleri harfiyen yerine getirdim.Bu arada sürekli kontrollere gittim ve gelişimi birebir izledi,dizimle çok ilgilendi.Ameliyat sonrası 2 gün hastane de kaldım ve gün içinde sürekli kontrol etti.Hastaneden çıkarken de yine gerekli tavsiyelerde bulundu.Ender hocamızdan önce birkaç doktora daha görünmüştüm ama kendisi bilgisi,tecrübesi ve yakınlığı ile benim gözümde farkını ortaya koydu.Çok güzel bir ameliyat geçirdim.Ameliyat sonrası hiç bir ağrım ve sıkıntım olmadı.Sonrasında fizik tedaviye gitmemi önerdi ve şu an o dönemdeyim.Ameliyat öncesi kuvvetlendirmelerin de şu an ne kadar önemli olduğunu anladım.Çok güler yüzlü ve hastasına son derece yakın davranan bir doktorum olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.Bu tarz bir şikayeti olan bir hasta var ise rahatlıkla Ender hocamıza başvurabilir.Herşey için çok teşekkürler Hocam iyi ki varsınız…

Şenten Ş. 27-12-2015

Bu yıl Nisan ayında kas yırtılması şikayetiyle Ender Bey’e gittim. Omzumdaki yırtık yüzünden neredeyse tüm kolum hareket edemeyecek durumdaydı. 2,5 saat süren cok zor bır ameliyat olmasına ragmen Ender Bey beni çok kısa surede ayaga kaldırdı. Herkes 1 yıl cekersın derken ben 3 ayda günlük hayatıma geri dondum. Hatta parkinson hastası eşimle de cok şükür rahatlıkla ilgilenebiliyorum. Gecen hafta son bir kontrola gittim. Ender Bey haydi geçmiş olsun deyip son onayı da verdi ve çok şükür hayati dönemi atlttığımı söyledi. Hastalığım sırasındaki ilgisi, zor ameliyatımda gösterdiği üstün cerrahi bilgisi ve dogru teşhisleri için kendisine herzaman müteşekkür kalacağım. Hocam kendim ve ailem adına size sonsuz teşekkürler ediyorum. Saygılarımla, Şenten Ş.

Burak K. 17-12-2015

Merhaba Ender bey ile annemin çeşitli dönemlerde yaşadığı muhtelif ortopedik sorunlar vesilesi ile tanıştım. Profesyonellik, işini severek yapma, hastaya verdiği güven gibi pozitif tutumlar başarıyı beraberinde getiriyor. Hastaların büyük bir çoğunda özel hastanelere gelirken bazı soru işaretleri oluyor. Acaba gerçekten ameliyat olmam gerekli mi? Ameliyat gerekliliği, ameliyat şekli, tedavi yöntemleri, ilaçlar gibi metodların hepsi doktorunuzun dert etmesi gereken işler. Ender Bey’e güvenirseniz herşey olması gerektiği gibi oluyor zaten. Özel sağlık sigortam..vb sorunlar yüzünden Ender Bey’in çalıştığı kurum normal şartlarda aklıma gelen ilk hastane olmamasına rağmen artık kendisi sayesinde bu durum değişecek. Nezdinizde kendisine tekrar teşekkür eder, ilgili branş için hekim arayan kişilere hiç düşünmeden kendisini tavsiye ederim. Saygılarımla

Ayşe H. 09-12-2015

Ender Bey’i ilk 2007 de tanıdım. Kendisi o yıllarda rahatsızlığım için tarafıma tavsiyelerde bulundu. Verdiği tavsiyelere harfiyen uyunca rahatsızlığım geçti. Ağustos 2015 te sol bacağımda oluşan ağrıdan dolayı tekrar kendisi ile irtibata geçtim. Konulan teşhis sol bacakta menisküs çift taraflı yırtık idi. Ender bey dışında başka doktorlara da gittim. Açıkçası pek güven vermediler bana. Ameliyat olmalı mıydım? Olmamalı mıydım? Ağrılarım daha da artınca ameliyat olmaya karar verdim. Doktorum Ender Bey olmalıydı. Çünkü ameliyat öncesi ve sonrası yapacaklarım ve olabilecekler konusunda o kadar güzel açıklayıcı bilgiler vermişti ki… Güveniyordum kendisine. Sonunda; 3 Eylül 2015 te ameliyat oldum ve akşamına yürüdüm. Ender Bey in sihirli elleri, güler yüzlülüğü, babacan tavrı, hastası ile ilgilenmesi, verdiği bilgiler hastanın anlayabileceği şekilde olması sayesinde kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan operasyona rahatça girebiliyorsunuz. O mükemmel bir insan. Allah kendisine zeval vermesin. Yüreği güzel insan Allah kendisinden razı olsun. O olmasaydı ben bu kadar çabuk iyileşemezdim. Onun maharetli elleri değdi, ben de tavsiyelerini tutunca, 1 Ay içerisinde işe başladım. Egzersizlerimi hala yapıyorum. Şimdi Allaha şükürler olsun çok iyiyim. Kendisine ameliyat olmak isteyen kişilere ve olmak isteyip de karar vermeye çalışanlara kesinlikle tavsiye ederim.

M.D. 08-12-2015

Annemin sağ omuzundaki kas kopuğunu ameliyat etmişti. Ayrıca diz kapağındaki sıvı kaybını tedavi etmişti. Doktorluk bilgisi yanında insanlığı mütevaziligi ve hastaya verdigi güven ve saygı ile mükemmel bir doktor. Ortopedi konusunda doktor arayan herkese öneriyorum. Bir arkadaşım sayesinde kendisine ulaştım. Güleryüzlü kibar büyüklere saygılı yardımsever bir doktor. Yanında çalışanlara karşı kibar ve nazik davranan bir kişi Sağlıklı kalın.

Özkan Ş. 25-06-2015

Ender Hocaya sol dizimde 4 yıldır var olan şişlik problemi için tavsiye üzerine başvurdum. Sayısını hatırlamadığım kadar çok doktora aynı problem için gitmeme rağmen somut bir teşhis koyulamamıştı. Ender Hoca daha muayene esnasında kalitesini belli etti, gerekli tetkikler sonucunda villonüdüler sinovit teşhisi koydu ve amaliyat önerdi, bende tavsiyesine uydum ve şu an çok rahatım. Hoca sizi öyle bir muayene edip koyduğu teşhis hakkında o kadar güzel bilgilendiriyor ki kafanızda hiç bir şüphe kalmıyor. Kesinlikle çok memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yasemin E. 10-06-2015

Bundan üç ay önce, 18 yaşındaki oğlum ciddi bir spor yaralanması geçirdi.Düzce’de görevli uzman hekim dostumuzun tavsiyesi üzerine,Sevgili hocamız Prof.Dr.Ender Uğutmen ‘e ulaştık.Kendisi durumu vakit kaybetmeden değerlendirerek oğlumu acil ameliyata aldı ve çok başarılı bir kıkırdak nakli gerçekleştirdi.Uzun süren ameliyat öncesi tedirgin ve üzüntülü halimiz, Ender hocamızın olumlu telkinleri ve pozitif enerjisi sayesinde çok umutlu bir hal aldı.Bu başarılı operasyonun ardından üç aylık iyileşme süresi boyunca, bizden ilgisini ve desteğini hem teknik hem manevi anlamda esirgemeyen Ender hocamız sayesinde bugün oğlum dimdik ayakta .Kendisine minnettarız.

Sabri G. 07-06-2015

Bir hasta doktorun dan ne bekler… Ben sizlere anlatmaya çalışayım: Araştırmayı seven detaycı bir kişiliğe sahibim…İstanbul da spor yaralanmaları ve özellikle diz konusunda branşlaşmış bir çok doktorla görüştüm ve konuştum…kimilerini kendi çabamla kimilerini de eş dost tavsiyesi ile buldum. Çoğunun teşhisi bir birine yakındı, peki ben kimi seçecektim… Bir yakınım bana doktorunla ameliyatı yapan kişinin aynı kişi olup olmadığına dikkat etmemi söyledi… Ender bey en son görüştüğüm kişiydi, yapılması gerekenleri anlatırken kafamdaki tüm sorulara da cevap buluyordum… ve sonunda ameliyat tarihini belirledik. Yaklaşık dört ay oldu ameliyat olalı zaman beni haklı ve mutlu kıldı… Bir hastanın doktoruna inanması ve güvenmesi çok önemli. Teşekkürler Ender Hocam…

Hasan Sinan S. 26-05-2015

Ender hocamı tavsiye ederim. Sebep açıklaması: Sol ayak dizimde artık dayanamadığım ağrı çekmekte idim. Şişiyordu, artık basamaz hale gelmiş durumdaydım. Tavsiye üzerine Ender hocaya Marmara üniversite hastanesine gittim. Çok ilgili , anlaşılır ve en önemlisi maddi çıkar gözetmeden, iyi yaklaşımıyla tedavi rotasını anlatıp, hastası olmamı sağladı. İlk defa duyduğum, Pilika, kıkırdak aşınması ve az bir menüsküs yırtığı varmış. Tedavi gereği 2015 nisan ayı sonları başarılı bulduğum bir ameliyat geçirdim. Ameliyat sonrasında hiç eksik etmediği ilgisi devam etti. Hala gözlemleri devam etmekte. Doğal olarak da, sakatlık ve rahatsızlık çeken tüm insanların faydalanmasını, şifaya kavuşmasını temenni eder, sağlıklı hayatlar dilerim. Hasan Sinan S.

Nursel B. 19-05-2015

Sağ dizimdeki problemim yüzünden acı çekiyordum. Bu nedenle bazı tedaviler uygulandı fakat sonuç alamadım. Bu durumdayken büyük bir şans eseri olarak ENDER beyi buldum. Muayene sırasında rahatsızlığım ve yapılacak tedaviler hakkında net, güvenilir bilgiler sundu .Bunu yaparken de bir hastanın doktorundan beklediği sıcaklığı ve samimiyeti gösterdi. 14 mayıs günü çok başarılı bir ameliyatla beni sağlığıma kavuşturdu. Hastasına güven veren, sıcak davranan tavırlarına ustalığını da eklediğimizde karşımızda mükemmel bir hekim buluyorsunuz. Kendisine teşekkürler ve başarılar diliyorum. Ender Bey gibi doktorlara ihtiyacımız var. Her kese tavsiye ederim. Emekli Öğretmen Nursel B.

Nergis. 27-02-2015

Sağ dizim da çok zamandan beri rahatsızdım ve iyi bir doktor bulmek için internette araştırdım… bu siteden Prof.Doc Ender Ugutmen buldum.. Benim yaşadığım Tuzla bölgesine yakın olduğu için Maltepe Üniversitesi Hastanesi gittim ve Prof.Doc Ender Ugutmen randevu aldım…Ender Ugutmen çok iyi kabul etti ve her şeyi çok iyi anlattı benim tizemde iç yırtık olduğunu tesbih etiler ve amalyat için gün aldık.Ameliyatim sabah oldu çok iyi geçti ve akşam üzeri Prof.Doc.Ender Ugutmen yurumeye basladı.Ameliyattan sonra çok hızlı iyileşmesi ve 1 hafta içinde dernekleri brakıb yurumeye başladım .Prof.Doc.Ender Ugutmen çok minnetderim her keze tevsiye ederim…Çok teşekkür ederim hocam,Allah ellerinize sağlık

T.A. 25-02-2015

Ender Bey’i bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım. Çok nazik, güler yüzlü, hastalarına karşı çok ilgili ve alanında uzman bir doktordur. Hastalarına muayene esnasında durumu ile ilgili detaylı ve anlaşılır bir şekilde bilgi aktarımı yapmaktadır.Bir çok doktor maalesef durumunuzla ilgili doğru düzgün konuşmamakta, hatta siz sorular sorarak ağzından laf almaya çalışmaktasınız. Benim sol dizimde menisküs yırtığı vardı. Ameliyatımı kendisi yaptı ve ameliyatım çok başarılı geçti. Kısa sürede de toparlandım. Ameliyat sonrasındaki süreçte de çok destek oldu. Kesinlikle kendisini herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Ben tavsiye üzerine kendisine gittim ve de çok memnun kaldım.

Yasemin K. 15-11-2013

Ender beyi 15 sene evvel annemin omurga kemiginde olusan bir kirik yuzunden tanidim.onu ameliyat eden ve tedavisini ustlenen hekimlerden birisiydi .ender beyde ilk dikkatimi ceken sey hastalariyla cok ilgili olusuydu.hasta ailelerine dakikalarca hasta hakkinda sabirla bilgi vermesi ve sureci anlatmasi da benim icin cok onemliydi ve bu surec boyunca annemin guvenilir ellerde olduguna ender bey sayesinde inandim.sonraki yillarda annemi 2 kez daha ameliyat etti.sag ve sol dizine 2 yil arayla diz protezi takti.her 3 ameliyattaki basarili sonuclardan ilgi ve alakasindan dolayi ender bey i herkese tavsiye ediyorum.bilgisine ve deneyimine rahatlikla guvenebileceginiz durust saygili kibar ve meslegini cok seven cok iyi bir hekim

Mesut B. 19-05-2012

Kendisinden profesyonel yardım aldım yaklaşık bir senedir çektiğim ayağımın iyileşmesi için elinden gelen yardımı biz hastalarından esirgemediği için kensine çok teşekkür ediyorum..Bir çok doktorun denemekten çekindiği kıkırdak transferimi gerçekleştirdi ameliyat çok başarılı geçti sonucun başarılı olmasına çok az bir zaman kaldı.. Hastası ve hastası olucak kişilerin sonuçtan tereddüt bile etmemelerini tavsiye ediyorum çok teşekkürler Doç Dr. Ender UĞUTMEN

Bayram M. 19-05-2012

Ender Bey’i çalıştığı hastahanede tesadüf üzerine tanıdım.Kendisi ve ekibi eşliğinde sağ dizimden ön çapraz bağ ameliyatı oldum.Ender Bey mesleki biligisi, deneyimi ve hastalarına yaklaşımı açısından çok başarı bir insan.Kendisi deneyimi,cana yakınlığı ve mesleki olgunluğu ve güleryüzlülüğü çok yüksek bir kişilik.Kendisi hastalarına güven veren bir yapıya sahip.Çalıştığı kurum ve ekibi çok cana yakın ve hastalarıyla son derece mükemmel ilgilenen insanlar.Kendisine ve ekibine çok teşekkür eder ve kesinlikle tavsiye ederim.Pişman olmayacaksınız.

Gülser B. 21-02-2012

Bir dostumun sayesinde tanıştım. Annemin hem sağ hem de sol diz protez ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirip hayat kalitesini armağan etti… Hasta ile ilişkisi, detaylı ve rahat anlaşılacak şekilde bilgi vermesi, hastanın kendisine kolay ulaşması, uzmanlığını hissettirerek güven vermesi ön plana çıkan özellikleridir. Bir vakıf üniversitesinde geleceğin ortopedist lerini yetiştirmesi beni mutlu eder. Önce insan sonra başarılı bir doktor olması en uygun sıfatları diye düşünüyorum. Ciddiyetinin yanında bilgisini güler yüzüyle ve anlaşılır şekilde ortaya koyması, verdiği güven hissinin yanında iyi bir dost olacağını karşısındaki insana yaşatması… Birlikte çalıştığı ekibi ile uyumu ve ortaya koydukları başarılar iyi bir ekip olduklarının göstergesidir.

Turhan T. 04-02-2012

Sn; ENDER UGUTMEN beyin kendisiyle tavsiye üzerine tanıştım.Yakın bir arkadaşımın ameliyatını yapmıştı ve o arkadaşım çok memnun kalmıştı .Bana gelince 7 sene önce futbol oynarken sol dizimin çapraz bağı koptu ve ameliyatımı ENDER bey gerçekleştirdi şuan sol dizimden çok memnunum .Geçen yıl yine bir futbol maçında bu kez sağ dizimin çapraz bağı koptu ,iki ay kadar önce ENDER bey sağ dizimi ameliyat etti ve şuan hızla iyileşiyorum ,yine ameliyattan çok memnunum.Bu ameliyatın risklerini biliyordum ENDER bey sayesinde hiç bir sorun yaşamadım . Kendisi çok değerli, güler yüzlü, disiplinli, çalışma arkadaşlarına ve hastalara karşı öğretici anlayışlı ve hastasıyla bire bir ilgilenen bir doktor kendisine teşekkür eder ellerinden öperim .

Ahmet K. 02-02-2012

5-6 senedir ayak bileğimdeki ağrılarından şikayetçiydim ve sayısını hatırlayamacağım kadar doktora muayne oldum her seferin önemli bişey yok diye geçiştirdiler kas gevşeticiler ağrı kesiciler kullandım ama hiç biri çare olmadı. tavsiye üzerine Ender Bey’e ulaştım muayne ve mr çektirdikten sonra ayağımdaki sorunu anladı ve amelyat olmam gerektiğini söyledi daha sonra başarılı bir kıkırdak nakli (diz kapağımdan kıkırdak alınıp ayak bileğime monte edildi) amelyatı yaptı. şuan ayağım iyileşme sürecinde eskisine göre ağrılarım çok azaldı ve hızla iyileşmeye devam ediyor. ilk muayne olduğumdada, amelyattan sonra hastanede kaldığım süre içerisindede ve daha sonraki rutin kontrol zamanlarındada benimle çok ilgilendi ve çok samimi davrandı hatta amelyat sonrasında bikaç kere cep telefonundan ulaşıp bilgi aldım her seferinde yardımcı oldu. vücut yapım gereği en çok ziyaret ettiğim bölüm ortopedi bölümü ve sayısını hatırlamadığım kadar ortopedi doktoruna muayne oldum, bu doktorlar arasında en memnun kaldığım ve tavsiye edebileceğim tek doktor Ender ÜĞÜTMEN dir. kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Aydın B. 30-01-2012

Merhabalar Aydın ben.Fen ve Teknoloji Öğretmeniyim, 29 yaşındayım.yaklaşık 8 ay önce halı saha maçında ters bir hareket sonucunda dizim döndü ve sanki içinde birşey koptu(acısını tarif bile edemem).MR Sonuçları sonucunda sol ön çapraz bağımda yırtık olduğunu öğrendim.Tavsiye üzerine arkadaşımın kardeşine ACL(ön çapraz bağ) ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ender Beye muayne oldum. Muayene ve MR sonuçları sonucunda sol ön çapraz bağımın kopuk olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat olmadan da hayatımı sürdürebileceğimi de belirten doktor bey neden ameliyat olmam gerektiğini de sebepleri ve sonuçları itibariyle anlaşılır bir şekilde anlattı.tabi kararsız biriyim ben.bu sebepten ameliyat olana kadar geçen süreçte psikolojik olarak kendimle bayağı didiştim.ameliyat olmam gerektiğini biliyordum ama daha önce ameliyat olmadığım için çekincelerim vardı. Doktor Bey ameliyat olmazsan düşersin demişti, düştüm:)dedikleri aynen oluyordu ve bende ameliyat olmaya karar verdim.ama kararsızlığım sürüyordu, işim itibariyle ameliyatı bir kez ertelemek zorunda kaldım ve sonuç itibariyle yarıyıl tatiline yakın ameliyat oldum(17 ocak 2011).bu süreçte menisküsümü de yırtmışım.yani aynı anda acl(ön çapraz bağ) ve menisküs ameliyatı oldum.yaklaşık 2 saat sürdü. Şu an itibariyle(30 ocak) memlunum, herhangi bir sorunum yok.Günden güne daha iyi oluyorum. 17/01/2011 tarihinde Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acl ve menisküs ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren Doc. Dr. Ender UGUTMEN ve ekibine teşekkür ediyorum. Ender Bey’e ayrıca hasta-doktor ilişkisi doğrultusunda samimi açıklamaları, ciddiyeti ve hastalarına özen gösteren güleryüzlü tavırlarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum, saygılarımla…

Eyüp K. 30-01-2012

Benim on capraz baglarima buyuk bir problemim vardi ve ender bey ile gorüsüp bana yardimci olabilecegime ve bir operesyon yapmasının gerektigini iletti bende bir an once tahlillerimi ve dosyami hazirlayip kendisi ile iletişime gectim Ameliyatımı yapti o ve ekibi ve suan gayet iyim ve saglım gayet yerinde bana buyuk bir destek oldu ona ve ekibine cok cok tesekkur ediyorum herkese tavsiye ediyorsun çaprazbağ ameliyati olmak isteyen ve rahatsızlıgı bulunan herkesi ender bey ve ekibini tavsiye ediyorum tesekkurler ender hoca ve ekibi

Ahmet 29-01-2012

2006 yılında diz ağrısı nedeniyle hastaneye gittim. Kıkırdak nedeniyle ameliyat oldum. 6 ay sonra ağrılarım tekrar başladı ve tekrar doktora gittim. İlaç ve iğne tedavisi gördüm. Daha sonra 2007 yılında ağrılarım hiç azalmadı.2007 yılında tekrar ameliyat oldum. 1 yıl sonra tekrar ağrılarım başladı.artoskopi ameliyatı tekrar oldum. ve ağrılarım devam ediyordu, merdiven cıkamıyordum, ağır taşıyamıyodum , dizimi kıramaz oldum , 2009 yılına kadar bu ağrıları çektim. 2009 yılında tekrar ameliyat oldum ve 6 ay sonra ağrılarım arttı ve dizim şişdi. doktorlar ameliyat olmamı önerdiler. bir arkadasımın tavsiyesi üzerine Ender bey’e gittim. Ve ameliyat olacagımı soyledı. sol kalça kemiğimden kemik alarak dizime koydu. Plakaj protözle ameliyatım yapıldı. Şu anda 3 ay oldu. üzerine basıyorum ağrılarım şu anda yok. Çok memnunum Herkese tavsiye ediyorum . Ender bey ve ekibine çok teşekkür ederim.

Mustafa Kenan O. 26-01-2012

Teşekkürler Ender hocam … Merhaba geçirmiş olduğum bir kaza sonucu omuzum kuluç kemiğimden çıktı ve göztepe ssk eğitim ve araştırma hastahanesi acil ortopedi kiliğine gittim ameliyat olmam gerektiği söylenildi o günün gecesi ortopedi 2 servisine yatırıldım daha sonra Ender hocamla muayene sırasında tanıştık güler yüzlü ilgili bir insandı ameliyatım hakında küçük bir bilgi verdi 2 gün sonrada ender hocam ve ekibi ameliyatımı yaptılar ve beni yeniden sağlığıma kavuşturdular şimdi 10 gün de bir kontrollerime gidiyorum ve yine Ender hocamın yanına tabii ilginiz ve alakanız için çok teşekür ederim yaşamınız boyu büyük başarılar elde etmenizi temmeni eder saygıları sunarım ..

Birsen A. 22-01-2012

İyi günler,bir tavsiyede bulunmak istiyorum.Ben Birsen A., Gülcan A.’ün annesiyim kızım 7 sene önce çapraz bağı kopmuştu Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Ortepedi2 polikiliğini Ender Ogutmen tarafından ameliyat oldu ve çok başarılı geçti şimdi çok sağlıklı ve hiç ameliyat olmamış gibi. 2011 Ağustos ayında oğlum Serkan A. çapraz bağından rahatsızlandı yine aynı doktora başvurduk ameliyat için gün aldık çünkü çapraz bağında ve menisküde yırtılma olmuştu.2 bucuk ay önce ameliyat oldu ve çok başarılı geçti. Kısa sürede sağlığına kavuştu.Doktor hastaları tarafından beğenilen ve tercih edilen bir doktordur bu sadece benm görüşüm değil bütün hastalarıda yanı düşünceye sahip.Bu türde rahatsızlıkları olan herkese bu doktoru tavsiye ediyorum,gönül rahatlığıyla ameliyat olabilirler.

Ebru E. 26-10-2011

Merhabalar, Gecen sene 12 subatta kayarken yasadigim talihsizlik sonucunda on capraz bagim koptu. Forumlarda yazilan yorumlari okuduktan sonra bir daha dizimin eskisi gibi olmayacagi dusuncesi ile karamsarliga dusmustum ki Doc.Dr. Ender Ugutmen ile tanistim. Ender Hoca cok guleryuzlu, cana yakin ve samimi olarak daha genc oldugum icin (25 yasindayim) ameliyat olmam gerektigini, hayat kalitemin daha cok arttigini ifade etti. 2 ay sonra 12 nisanda Gostepe SSK’da ameliyat oldum. 6.ayimi geride biraktigim su gunlerde dizimi cok iyi hissediyorum. Ameliyat sonrasi asamalarda bana her konuda yardimi olan Ender Hoca’ya sonsuz tesekkur ediyorum ve kendisini siddetle tavsiye ediyorum : )

Tunay Ali Y. 12-08-2011

Ben Ender bey’in sol diz ön çapraz bağ başarılarından sadece birisi olarak burdan kendısıne minnetlerimi sunuyorum. ve herhangibir ortopedik şikayet içerisindeyseniz şiddetle Doç.Dr. Ender UGUTMEN’ den randevu alımanızı tavsiye ediyorum. Benim ameliyat öncesi gecirdiğim süreç oldukca uzundu. Çapraz bağım koptuktan yaklaşık 3-4 yıl sonra ameliyat olmaya karar verdim. ve bu süreçte menisküs yırtığı, kıkırdak zedelenmesi gibi sorunlarlada karşılaştım. Ama şuan 5 ay geçti ameliyatımın üzerinden. Eskisinden iyiyim diyebilirim. saygılar.

Gülcan K. 29-07-2011

ben gülcan k. doktorum ender bey ıle 2004 yılında tanıstım.dizimde sıkayetlerım vardı ve 5 yıldır gıttığım hıçbır dr bunu anlayamadı.fakat ender hocamın yaptığı tek bır muayene ıle neler olduğunu anladı ve 2004 yılı aralıkta ön çapraz bağlarımdan ve iç menüsküsden amelıyat oldum.sağolsun kendısı benımle o kadar ıyı ılgılendıkı suan amelıyat olalı 7 yıl oldu ve dizimde tek bır sıkayetım bıle yok bunu tamamem hocama ve onun yardımcısı olan volkan beye borcluyum.suan abımınde dızınde bır sıkıntısı var ve emınımkı bana derman olduğu gıbı abımede olacaktır.ortopedı doktoru olarak ender beyden başkasını tanımam.herkesede tavsıye edıyorum sızınde varsa bır sıkayetınız en ıyı sekılde hızmet edeceğinden süphenız dahı olmasın..kolay gelsın hocam.daha nıce hastaları benım gıbı mutlu etmenı dıleğı ıle…

Serkan Ö. 28-07-2011

Yaklaşık 1 yıl önce bir spor müsabakasında ön çapraz bağlarım koptu. 1 ay kadar önce Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Ortopedi Servisi doktorlarından Doç.Dr.Ender Ugutmen benim ön çapraz bağ ameliyatımı yaptı. Kendisi ameliyatımı başarıyla gerçekleştirmiş ve sağlığıma kavuşmamı sağlamıştır. Kısa süre içerisinde yürümeye başladım. Benim dışımda hastaneye gelen her hastanın da benim gibi memnun olduğunu gördüm ve duydum. Herkesin dilinde “Ender hoca bir tanedir.” sözleri vardı. Kendisine sonsuz teşekkürler ederim ve kendisini ortopedik sıkıntıları olan her hastaya tavsiye ederim…

Engin. 20-06-2011

slm.bundan 2 sene önce halı sahada sakatlandım .bacağımda bir kumaşın yırtılması gibi bir ses geldi.bunun akebinde acil hastaneye gittiğimde sadece liflerde zedelenme olduğunu belirttiler.ama bacağımdaki acı hiç dinmedi. daha sonra özel bir hastanenin ortopedi bölümüne gittim ve doktor mr sonrasında aynı şeyi söyledi. üstünden 1.5 sene geçtikten sonra acı daha da katlanılmaz oldu. sonrasında ,ender hocayla tanışmamız bir akrabamın tavsiyesi ile oldu . ilk önceleri ameliyata biraz endişeli yaklaşmıştım.sanırsam ilk ameliyat olacağım içindi.ama hocanın bana vermiş olduğu hastalıkla alakalı bilgiler ameliyat olmamda herhangi bir sıkıntı olmadığına yönelikti.hatta ameliyat olmadığımda durumun daha da sıkıntılı olacağına işaretti.11.05.2011 de ender hoca’ya acl rüptürü ve menisküs ameliyatı oldum.hastene sürecim tam 11 gün sürdü.epikrizime göre bacağımda 3 adet vida takılmış.şu an için egzersizlerime devam ediyorum.herhangi bir sıkıntı yok. geceleri uykuda olduğumda ters harekete bağlı sabah kalktığımda biraz acı oluyor.şu an için hastalığım 41. günü kendimi gayet iyi hissediyorum.ender beye saygı ve selamlarımı iletiyorum.göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum.

Serdar B. 18-05-2011

Doç. dr. Ender Ugutmen ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir arkadaşımın ameliyatını yapması sayesinde tanıştım. Uzun yıllar ortopedi ile kendimin ya da yakınlarımın bir sorunu olduğunda Ender Ugutmen e danıştım ve yararlandım. Hastalarına yaklaşımını, ayrıntılı bilgi vermesini ve karşılaşabileceğim en ince detayı benimle paylaşmasını çok doğru buluyorum. Annem Gülser Bulgu nun diz problemi için gerçekleştirdiği diz protez ameliyatı sayesinde yaşam kalitesini tekrar anneme armağan etmesine şahit oldum. Dürüst, mesleğine karşı ciddiyetle yaklaşan, samimi ve her zaman hastalarının durumlarını sürekli takip eden bir doktordur. Yazdığı makaleler, takip ettiği seminer ve toplantılarla kendini sürekli geliştiren, ortopedi alanında kendini kanıtlamış bir uzmandır. Ayrıca Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanesinin 2. ortopedi servisinde birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarıyla çok iyi bir takım ruhu içinde olduklarını görerek yaşadım. Bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılarının devamını diliyorum.

Serdar. 13-04-2011

Öncelikle bu yazıyı okuyan herkese selam olsun. Çok kısa bir süre önce geçirdiğim operasyonumdan ve ameliyatım ile birlikte tedavimde görev alan sayın Doç. Dr. Ender UGUTMEN’e sonsuz minnetlerimi sunuyorum.. 2008 yılında geçirdiğim bir motorsiklet kazası sonucu sol diz ön çapraz bağım koptu. yeni kurduğum işimi oturtmak bahanesi ile aslında bıçak altına yatmaktaki korkum ve – mı acaba? gözüyle hocalarımıza yaklaşmamdan kaynaklanan 3 yıllık bir gecikmeden ve ciddi bir araştırmadan sonra sayın Doç. Dr. Ender UGUTMEN ile randevu alarak görüştüm. Kendisinden aldığım özgüven ile ameliyat olmaya karar verdim. Doktorumun muhteşem ilgisi, özverisi, kabiliyeti ve işine, hastalarına gösterdiği ilgiyle muhteşem rahat bir ameliyat ve ameliyat sonrası süreç geçirdim. Bugün operasyondan sonraki 24. gün! ve bu operasyonu geçirenler veya bu konuda uzmanlar bilirlerki henüz tedavim bitmiş değil. Ama muhteşem bir hızla güçlendim, ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Ayağımın kaza öncesindeki gibi eski haline geleceğini biliyorum. buradan okuyan herkesin önünde sayın Doç. Dr. Ender UGUTMEN’e ilgisi,dikkati,azmi ve başarısı için teşekkürlerimi iletmek ve bu konuda yardım veya tedavi almaya muhtaç kalan kişilere kendisinden bir randevu talep etmelerini tavsiye ediyorum… güzel günler dilerim…

Yavuz Ş. 12-04-2011

dr.ender bey le 2003 yılında bir akraba tavsiyesi ile tanıdım.kendimin diz ağrısı ile ilgili olan rahatsızlığından dolayı tedavi olamak için muayne oldum. benim rahatsızlığımı net bir şekilde teşhisini kısa sürede koydu ve tedavisi için gerekli uygulamaları yaptı. aynı zamanda hastalığımı anlayabileceğim bir şekilde anlattı ve tedavisini yaptı. 8 yıldır gayet iyiyim.kendisine teşekkür eder işlerinde kolaylıklar dilerim. herkese de dr.ender beyi tavsiye ederim.

Orçun. 26-03-2011

benımle yakından ilglendigi ve her konuda bana cok yardımcı oldugun icin cok tesekkur edıyorum ama en cokda bana yenı bır dız yapan sayın hocama sonsuz tesekkur ediyorum.Amel,yat öncesinde ve sonrasında operasyon hakkında merak ettiğim her soru ve sorunuma açıklamalar getirdi.Ayrıca ameliyat sonrasındaki iyileşme aşamasında da yapmam gereken egzersiz ve bakım konularında beni bilgilendirdi.Ameliyatın üstünden 7 hafta geçti ve şuan operasyon geçiren dizim diğerinden daha iyi durumda neredeyse hiçbir sorun yaşamıyorum. Bu sebeplerden dolayı herkes gözü kapalı bir şekilde kendini ender beye teslim edebilir, ortapedik sebeplerle sorun yaşayan herkese ender beyi tavsiye ediyorum…

Hüseyin T. 26-03-2010

Ben 8 ay önce lig maçında sakatlandım dizim döndü ve ön çapraz bağlarım koptu.Hastane hastane dolaştım durdum gitmediğin hastane kalmadı hiçbiri ilgilenmedi en sonunda bir öneri sayesinde göztepe ssk hastanesine gittim.iyi ki gitmişim Doç.Dr ENDER UGUTMEN’le görüştüm ve emar sonuçlarına baktıktan sonra ameliyat olacağımı söyledi.Ameliyat olalı 3 ay oldu ve 3 ay boyunca hep ilgilendi dizim hakkında bilgi verdi.Dizim ilk günkü gibi nerdeyse düz koşulara başladım bile tekrar sahalara dönmek için gün sayıyorum.ENDER UGUTMEN’e ne kadar teşekkür etsem azdır.

Tugay 22-11-2010

Maçta sakatlanma sonucu ön çapraz bağ ve menüsküs yırtıklarım meydana geldi ve bir kaç doktor’a özel muanesinde gözüktüm sonra göztepe eğitim ve araştırma hastanesinde Ender beyi önermeleri sonucunda kendi ekip arkadaşlarına tedavi oldum. Amelyatımdan önce ve amelyatımdan sonraki ilgi ve alakalarında dolayı Ender hocama çok teşekkür ederim. Şuanda ayagım çok iyi. Amelyatdan önce dizimi katlıyamıyor yürüken dizim kayıyordu. Ender hocamın Başarılı amelyatı sonrasında 2 ay olmasına rağmen şuanda çok iyim. Bu konuda bir sorun yaşyanlara Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr.Ender UGUTMEN’i tavsiye ederim.

Yusuf Ç. 20-10-2010

Merhaba. Öncelikle böyle herkese yararlı bir site kurdukları için siteyi kuran ve yöneten herkese çok teşekkür ediyorum. Ben bu geçtiğimiz iki yıl içerisinde dizini futbol oynarken üç sefer döndürmüş ve son seferinde artık ameliyatın kaçınılmaz olduğu 26 yaşında bir hastayım. Bu durumda hemen bir araştırma yaptım ve tanıdığım dört doktora sordum, kime ameliyat olayım sizce diye, bu doktorlardan üçü direk Ender UGUTMEN ismini verdi, biride aralarında yine Ender hocanın ismininde olduğu üç isim verdi. Annem haklı çıktı tavsiye edenlerden biride o idi. Ender hoca, 12 yıl önce annemin menisküs ameliyatını yapmıştı ve annem 12 yıldır ona dua ediyor. Ama yinede ben bir araştırma yapıp içimi rahatlatayım demiştim. Ertesi gün Ender hocanın yanındaydım. Ön çapraz bağımın deişmesi gerektiğini, menisküsümde iki tane yırtık olduğunu, hatırlayamadığım bir iki problem daha bulunduğunu söyledi. Sonuçta ameliyat olmuştum ve iyikide Ender hocaya olmuştum. Başarılı bir ameliyat sorası ilgi ve alakası, yeri geldiğinde çalışmıyosun deyip fırça atması, çok anlaşılır bir dilde tavsiyeleri, insana güven aşılayan konuşmaları sayesinde şuan çok rahatım. Ortopedi konusunda Ender hocayı herkese şiddetle tavsiye ediyorum kesinlikle memnun olucaksınız bundan emin olabilisiniz. Hocam herşey için tekrar çok teşekkür ederim. SAYGILARIMLA…

Haydar Ç. 20-03-2010

TEŞEKKÜRLER Spor dallarında yaşanan agır sakatlıklardan olan aşil tendonu kopması sonucu kendisi ile göztepe EA hastahanesinde tanıştıgım ve beni ameliyat eden daha sonrasında uzun bir tedavi sonucunda tekrar sağlığıma kavuşturan Sayın Doç Dr.Ender UGUTMEN beye sahsım ve ailem adına vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu türdeki spor sakatlıkları ameliyat edilmezse ileri zamanlarda insanlar üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır.Ben olayın var olduğu zamandan yaklaşık bir ay sonrasında muayeneye gittim.Kronik bir vaka olduğunu ve çok ayrıntılı zor bir ameliyat olacağımı söyledi.Bu operasyonu başarılı bir sekilde gerçekleştirdi.Üstelik ameliyat sonrasında hiçbir şekilde ters bir durumla karsılasmadım.Ayrıca sonrasında devamlı olarak beni periyodik olarak takipte tutarak tedavi sürecimi sağlıklı geçirmemi sağladı.Kendisine bir kez daha sonsuz tesekkurlerimi,saygılarımı ve sükranlarımı sunuyorum.

Handan Ç. 10-10-2009

Uzun zamandır sağ ayağımdan kalçama kadar inanılmaz bir ağrı çekiyordum. İstanbul’da olan bu konuda uzman birçok hastaneye gitmeme rağmen hiçbir sonuç alamamıştım! Hatta bir hastane epilepsi olabileceğimi düşünüp, hiçbir emar çekilmeden Site Editörleri Tarafından Kapatıldıilacını kullanmamı söylemişti. İlacı içtiğimde fenalaştım ve kendimi hastanede buldum. Sebep olarak ise yanlış ilaç kullanımı denildi! Sonrasında hiçbir doktora güvenmiyor ve umudumu yitirmeye başlamıştım! Ta ki bir yakınımın beni Doç. Dr. Ender Ugutmen ile tanıştırana kadar!..Öncelikle inanılmaz bir güven verdi, hatta o an doğru yerde olduğumu anladım! Kısa süreli bir tetkik sonucunda doku sıkışması teşhisi ile ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Doku sıkışması ile başlayan ameliyatım esnasında damar katlanması da tespit edildi ve iyileştirildi. Ameliyatım problemsiz geçti, kesinlikle tavsiye ediyorum! Ender Bey gerçekten ender rastlanan doktorlardan biri! İlginiz ve alakanız için sonsuz teşekkürler!..

Seyfettin N. 02-10-2009

Merhaba. Haziran 2009 da sol diz ön çapraz bağ ameliyatı oldum. Yaklaşık 7 senedir dizim böyleydi ve çok dikkate almamıştım. (Bunun nedenlerinden biride çok pahalı bir ameliyattı ve eğer iyi bir ameliyat olmayacaksa olmamak daha iyi deniyordu. Devlet hastanelerine açıkçası güvenmiyordum.) Hatta bu şekilde bir çok kez top bile oynadım ve bir çok kez dizim döndü ve şişti. Bu senenin mart-nisan ayı gibi ameliyat olmaya karar verdim. Bir arkadaşımın Tavsiyesi üzerine Ender beye gittim. Ve kendisi beni ameliyat olmama ikna etti. Haziran ayında ameliyat oldum. Kendisi bana ameliyattan sonra ameliyat olmak için çok gecikmişsin dedi. (Bu arada okuyan arkadaşlara tavsiyem bu konuda çok beklemeyin benim düştüğüm hataya düşmeyin). Ameliyattan sonra kendimi sanki özel hastanede gibi hissettim. Ender bey günde 3 kez geliyor, Kontrol ediyor, hatta pansumanları bile kendisi yapıyordu. Ne olduysa ameliyattan sonra oldu. Ameliyattan sonra bende ateş yükselmeleri oldu. Her gün olmaya başladı. İşte o zaman Ender bey çok erken müdahelede bulundu. Ben normal ateşlenme sanırken aslında ameliyat sonrası ateşin çok tehlikeli olduğunu öğrendim. 2-3 günde bir kan testleri uygulamaya başladı. Dizime takılan platinlerin olduğu kısımdaki kanda mikrop üreme yapıp yapmadığını kontrol etti. (Ameliyattan sonraki hemen yüksek ateşler vücuttaki mikrobun takılan platinlere yapıştığı ve tekrar takılan plastinlerin çıkarılması anlamına geliyormuş) Sonuçta Ender beyin durumu erken farketmesi ve sürekli antibiyotik tedavisiyle ateşi düşürmeye çalıştığı ve her ne kadar evime gitmek istememe rağmen beni bırakmaması hastanede tedaviye etmesinden dolayı kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Hatta gece hasta bakıcıları bile evden telefonla arayıp durumumu sorabilecek kadar da ilgili bir doktor. Sonuç olarak ameliyat sonrası geçirdiğim yüksek ateşten dolayı sağlığımla ve yapılan ameliyatla ilgili herhangi bir sorun olmadığı için Ender UGUTMEN Beye borçluyum. Kendisine bir kez daha buradan teşekkür ediyorum. Ortopedi ile ilgili sorunu olan arkadaşlarıma çok rahatlıkla kendisini tavsiye edebilirim. Öyle özel hastanelere gidip dünya kadar paralar vermelerine gerek yok. Ben oralarada gittim. İnanın Ender Bey onlardan çok daha iyi bir Doktor.

Sezal. 29-09-2009

Öncelikle selamlar ben Sezai, Ben yaklaşık 2 yıldır sol dizimde ağrı hissdiyordum. Rastgele randevu alarak gittiğim Göztepe SSK Hastanesinde, Ortopedi 2 kısmında Doç. Dr. Ender UGUTMEN ile karşılaştım. Muayenemi yaptı ve MR sonucunda sol dizimde menisküs yırtığı olduğunu teşhis etti. Sol diz menisküs yırtığı ameliyat serüveni odadan ameliyathaneye ve tekrar odaya yaklaşık 1,5 saat geçti. Duruma göre genel veya lokal yapılıyor. Benim genel oldu. 1 hafta üstüne basmamaya gayret ettim. Daha sonra normal yürümeye yavaş yavaş başladım. 20 gün sonra uzun yolu rahatlıkla yürüyebiliyorum şu an. Ender Bey’in kendisi biraz sert mizaçlı ve tok sözlü görünsede hastalarını en iyi şekilde ve baştan savma yapmadan muayene etmektedir. Nitekim bende sorduğum bütün sorulara kolaylıkla yanıt aldım. Verdiği egzersizleri ve önerileri uygulayarak faydasını gördüm. Ender Bey’in bir diğer özelliğide bir çok hastayı muayene etmesine rağmen hastalarının sorunlarını 1 hafta sonrada hafızasında tutuyor olmasıdır. Mesleki açıdan bilgisi ve tecrübesi hat safhada, doğruları konuşan çalışma arkadaşlarıyla/asistanlarıyla uyum içinde olan bir doktor. Kesinlikle Tavsiye Ediyorum… Kendisine de buradan tekrar teşekkür ediyorum…

Ahmet. 14-09-2009 12:56

ön capraz bagimda ve meniskusumde yirtik ayrica kikirdaktada sorunum vardi.Bundan dolayı Doç.Dr. Ender UGUTMEN e gittim.Hocam detaylı bir muayeneden sonra istersem ameliyat olabilecegimi soyledi.Ameliyatım oncesi vede sonrası sayın Ender UGUTMEN hocamdan cok memnun kadım.Ameliyat olmadan once, ameliyat sonrası saglik durumum ne olabilecegi hakkinda cok detaylı bilgiler verdi.Sonunda ameliyat olmaya karar verdim ve suan kendimi cok iyi hissediyorum.

Ahmet. 14-09-2009 12:56

ön capraz bagimda ve meniskusumde yirtik ayrica kikirdaktada sorunum vardi.Bundan dolayı Doç.Dr. Ender UGUTMEN e gittim.Hocam detaylı bir muayeneden sonra istersem ameliyat olabilecegimi soyledi.Ameliyatım oncesi vede sonrası sayın Ender UGUTMEN hocamdan cok memnun kadım.Ameliyat olmadan once, ameliyat sonrası saglik durumum ne olabilecegi hakkinda cok detaylı bilgiler verdi.Sonunda ameliyat olmaya karar verdim ve suan kendimi cok iyi hissediyorum.

Cengiz ÇAĞLAR. 06-07-2009 20:57

Merhabalar.15.04.2009 tarihinde halı saha maçı yaparken dizimde dönme sonucu ön çapraz bağlarımda yırtık meydana geldi.Hemen Kartal Eğt. Arşt. Hastanesi ACİL bölümüne başvurdum.Oradaki doktorlar müdahale edemeyeceklerini,film dahi çekmeden 4-5 gün sonra tekrar gelmemi söyleyerek geri gönderdiler.Daha sonra Pendik Devlet Hastanesi ve Kartal Yavuz Selim Hastanesine başvurdum.Kartal Yavuz Selim Hastanesine tavsiye üzerine gittiğim Ortopedi doktoru Adnan Bey göztepe hastanesinde görev yapan Syn. Doç. Dr. Ender UGUTMEN’e yönlendirdi.Kendisinin hangi günler orada olmadığını bilmeden Göztepe Merdivenköy Polikliniğine gittim.Kendisiyle ancak 2. kez gittiğimizde tanıştık.ilk andan itibaren konu hakkında ne kadar deneyimli olduğunu hemen anlayabilirsiniz.Kazanın gerçekleşme şeklinden gidilen hastanelere kadar olayın bütün ayrıntılarını dinlerken bir yandan da asistan doktorlara eğitim verebiliyordu.O andan itibaren doğru adreste olduğumu anladım.Ameliyat günü oldukça rahattım.Nitekim ameliyatta gayet başarılı ve rahat geçmişti.Ameliyat sonrasında sürekli olarak kontrol altındasınız.her gün yapılacaklar hakkında (pansumandan egzersiz hareketlerine kadar)bizzat kendisi gelip bilgi vermekte.4 gün sonra hastaneden taburcu edildim.15 gün sonra kontrole gidince %20 ağırlıkla yürüyebileceğimi öğrendim.Ameliyatımın üzerinden 1 ay geçti ve ayağımı %85-90 oranında kullanabiliyorum.Bu tarz operasyonlarda kaslarınızı ne kadar güçlendirirseniz o kadar çabuk ayağa kalkarsınız.Şu anda gayet iyi durumdayım.Doktorum Syn. Doç. Dr. Ender UGUTMEN’e çok teşekkür ederim.Kendisi bu konuda kesinlikle çok iyi bir doktor.özellikle spor yaralanmalarında bir uzman.Bu tarzda bir olay başıma gelirse artık hastane hastane dolaşmama gerek yok.İşi uzmanına bırakmak gerek.Tekrar teşekkürlerimi sunarım.Saygılarımla.

Mehmet Kuş. 01-07-2009 21:39

başka bir hastasının tavsiyesi üzerine muayneye gittim.2 aydan beri ameliyat sürecimde içinde olmak kaydıyla bana gereken ilgi ve alakayı kendisinde yeterince buldum.mesleğine sadık ciddi ve prensipleri olan bir uzman olduğunu gördüm.hastalarına ameliyat süracinde neler yapıldığını ve sonrasında neler yapılması gerektiğini daha detaylı anlatırsa hastaların daha bir yakınlık hissedeceğini düşünüyorum.dürüst,başarılı,güvenilir.mesafeli ve ciddi.bir hasta için en önemli olan şeyin güler yüzlü personel,hijyen ve gereken ilgi ve alakayı fazlasıyla hastana ve personelinden gördüm. tüm içtenliğimle hepsine candan teşekür ederim.ender ugutmen hocamıda tüm ortapedi hastalarına tavsiye ederim.saygılarımla.mehmet kuş

Yusuf k. 13-06-2009 14:31

Ben menisküs ameliyatı olmak için göztepe ssk hastanesi ortapedi doktorlarını internetten araştırıp ender beyin ameliyatımı yapmasına karar verdim ve muayenehanesinin adresini ve cep telefon numarasını aldım ve onu aradığımda bana yakın ilgi gösterdi ameliyat günüme kadar benimle birebir ilgilendi.Ameliyatı oldum.Ameliyattan sonra önceki rahatsızlığımdan kurtuldum ve bikaç gün içinde ayağa kalktım.taburcu olduktan sonrada herhangi bir şikayetimde doktor bey benimle yakından ilgilendi.Sağ ayağımdan ilk ameliyatımı oldum sol ayağımın ameliyatınıda ender beye yaptırmayı düşünüyorum. Ender beye teşekkür ederim

Murat.12-06-2009 20:19

Ben bir halı saha futbol maçında sakatlandım. Ertesi günü doktor kontrolü ve Mr çekiminden sonra ön çapraz bağlarımın ve menisküsümün yırtıldığını özel hastane doktorları ve üniversite hastanesi doktorları olmak üzere beş doktora gittikten sonra kesin olarak anlamış oldum. Bir arkadaşımın tafsiyesi ile Uzmanımızın bulunduğu hastaneye gittim. Kendisini daha önce tanımıyordum beni muayene ettikten sonra aynı teşhisi hocamız da koydu.Ameliyat olmaya karar verdim ama yine de bir kararsızlığım vardı. Hastaneden ayrıldıktan sonra internette ve bir ilaç mümessili arkadaşımın araştırması neticesinde, Doktor Ender beyin bu ameliyatlarda Türkiyenin Üç Beş dokturundan bir tanesi olduğunu öğrenince rahatlamıştım. 01.06.2009 tarihinde ameliyatımı oldum. ameliyatım iyi geçmişti, Uzmanımız ve beraber çalıştığı diğer doktorlarımızın gösterdiği hareketlere ertesi günü hemen başlamıştım. Hastaneden çıktıktan bir hafta sonra kontrole gittiğimde kullandığım bastonlardan bir tanesini almamıştım.Çünkü kendimi iyi hissediyordum. Nerdeyse bastonları hiç almayacaktım. Bu Tabiki benim fikrim di, öyle olmadığını doktorumuzdan yediğim fırçayla anladım.Doktor Ender Beyin daha dikkatli olmam hususunda beni uyarması ve yapacağım yeni hareketleri göstermesinden sonra hastaneden ayrıldım. Hocamız işini iyi biliyordu, bunun yanında hastalarına karşı biraz mesafeli davranıyordu. Ama benim için önemli olan işinin ehli olması ve verdiği sözünde durması idi. Ender beyi kısaca tanımlayacak olursam tabiki bana göre Dürüst, Usta, Doktor ( Her doktorun isminin önünde Doktor yazıyor veya söyleniyor ama Hocamız bunu hakediyor.) Doç.Dr. Ender UGUTMEN Hocam Allah senden razı olsun.

Gülseren Önder. 11-06-2009 16:02

Biz Ender Bey i annemin yaşadığı ağır bir trafik kazası sonucunda SSK Göztepe Hastanesi’nde tanıdık. Ve kendisi gibi bir doktora rastladığımız için şanssız bir durumda kendimizi o kadar şanslı hissettik. Yaşadığımız korkunç şokun etkisiyde çaresizlik içinde çırpınırken tüm sevecenliği ile bize yol gösterip sabırla defalarca açıklamalar yapıp bilgilendirmeyi ihmal etmedi. O haldeki hasta yakını olmak korkunç bir durum. Ve başarılı operasyon sonucu annem Tanrı nın yardımıyla bugün yanımızda. Bu yüzden Ender Bey ve ekibine sonsuz minnetarlığımızı sunuyoruz. Ellerinden gelenin en iyisini sevgi ile yaptılar. Ender Bey’in bilgisini, tecrübesini, sevecenliğini herkese tavsiye ediyoruz.

Harun Nalcı. 25-04-2009 12:05

ender bey duzgun konusan hastayı amelıyat oncesı ve sonrası verdıgı bılgılerle rahatlatan ıyı bır doktor bende oncapraz bag amelıyatı oldum ıyı gectı.50.gunundeyım rahatlıkla yuruyrum işime gidiyorum.kontrollerde davranısları çok iyi ve dızım ıle ılgılı bılmem gerekenlerı duzgun bır sekılde anlıyacagım bıcımde anlatıyor yanı dr olarak yapabılecegını sonuna kadar yapıyor.sonrası bızlere kalıyor.

Halil GÖNEN. 19-03-2009 21:05

Ben 2006 yılının haziran ayı sonunda op.dr.Ender UGUTMEN’e sağ diz ön çapraz bağ-iç yan bağ-menisküs ameliyatı oldum.Kendisi spor yaralanmaları üzerine uzman olduğundan tercih ettim.Önceden gittiğim doktorlar dizimde ödem olmasına rağmen fiziki muayene yapmaya kalkmışlar mr istemişler ve baktıklara mr’a göre menisküs?? teşhisi koymuşlardır.Ender Bey’in gittiğim diğer doktorlardan farkı,muayene sıralamasını çok iyi yapması ve şikayetimi belirtmemle birlikte teşhisi (mr’a bile gerek kalmadan) doğru ve çabuk şekilde yapmış olmasıdır.Ameliyatımı başarılıyla gerçekleştirmiştir.Fakat hastalarına karşı biraz mesafelidir.TİTİZ-DİSİPLİNLİ-KONUYA HAKİM bir doktordur.Bu tip hastalıklarda hastanın kendisine de çok büyük görev düşmektedir.Operasyon sonrası verilen fizik tedavi hareketlerini ve tavsiyeleri tam,doğru ve SABIRLI olarak uygulamak çok önemli bir husustur.

Hüseyin. 18-02-2009 03:04

Yaklaşık bir yıl önce sağ diz ön çapraz bağlarımın kopmasından dolayı bir tanıdığımız vasıtasıyla Ender Bey’le tanıştım.Nisan 2008’de ön çapraz bağ amelitayım Ender Bey tarafından yapıldı.Ameliyatım basarıyla gerçeklesti.Ameliyattan soraki dönemi de Ender Bey’in uyguladığı egzersiz programı sayesinde başarıyla atlattım ve şuan da çok iyi durumdayım. Bana bu yazıyı yazdıran en büyük etken Ender Bey’in çok iyi bir doktor olması,hastalarına karşı davranışları ve onu bütün herkese tavsiye etmek istememdir.Hatalarına karşı güleryüzlü,gerektiğinde bir arkadaş gerektiğinde hasta-doktor ilişkisini cok iyi koruyabilen biridir.Hastalarına yapması ve yapmaması gerekenleri uzun uzun anlatan ve onlardan hiç sıkılmadan onlarla ilgilenmesi ayrıca çok önemlidir.Giyimindeki özeni bile hastalarına verdiği önemin bir kanıtıdır.Son olarak Ender Bey her yönüyle çok iyi bir doktordur ve kesinlikle onu ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum… Saygılarımla Hüseyin Ekici……

Emine Okutucu. 11-07-2008 15:07

Sn,Dr,Ender Ugutmen’i tavsiye ediyorum,kendisinden profesyonel hizmet aldım,kendisi tarafından ameliyat edildim,çok memnun kaldım. uzmanlığı dışında insani yönü sevecen yaklaşımı,güler yüzü sayesinde bir Doktorun yanına gider gibi değilde,sanki bir arkadaşımı ziyarete gider gibi gittim kontöllerime. yaptığı işinde çok başarılı,aynı zamanda aile doktorumuz gibi oldu kendileri,12 yıl önce kızımı ameliyat etti,dirsekte disk devrilmesi denilen bir talihsizlik yaşadı,çok başarılı bir operasyon oldu. daha sonra eşimi menüsküs ve çapraz bağ yırtığından ameliyat etti,yine çok memnun kaldık,ve benim ameliyat işim çıkınca hiç düşünmeden ona gittik,ve yanılmadığımızı bir kez daha anladık. kendilerini kesinlikle tavsiye ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Gül ÖZTÜRK. 30-04-2008 16:27

İyi günler,Dr.Ender UGUTMEN’i yıllar öncesinden tanıyorum,( sağlık çalışanıyım )şuanda farklı şehirde ikamet ediyorum.Dr.Ender Bey hastalarına ve beraber çalıştığı ekiple rahat diyalog kurabilen,istekleri net olan ,hastalarının tedavi programında gösterdiği titizliği ve ilgisiyle hastanızı gönül rahatlığı ile emanet edebileceğiniz hekimdir…. Başarılarının devamını dilerim ….hoşçakalın.. Gül ÖZTÜRK

Leyla Çarkçı. 14-03-2008 15:11

Saygıdeğer Hekimimin; Öncelikle 14 Mart Tıp Bayramınızı kutlar daima Mesleğinizde başarınızla anılmanızı dilerim. Gelelim benim öyküme, Halen 28 yaşında bayan hastanızım 16 yaşındayken okul gezisinde oynarken düştüm bu düşme neticesinde yapılan teşhiste çaprazbağlarım ve münüsküsümün zarar gördüğü tespit olundu. Sayısını hatırlamadığım uzman hekim muaynesi ve 4 kez MR çektirmeler neticesinde hekimlerin ifadeleri mantık olarak tutarlı gelmedi, beni net olarak yönlendirmedi, hep boşlukta bıraktı. bu süreç aşağı yukarı on yıl sürdü, bu süreçte rahatsızlığımın ciddi ilerleme kaydettiğine de inanıyorum. Niyahayet üç yıl önce dr. Ender UGUTMEN ile tanıştım, Öncelikle bana hekimimi kazandıran Dr. Volkan bey’e teşekkürlerimi iletirim. Dr. Ender UGUTMEN’in Göztepe SSK hastanesinde muaynem esnasında yaşadıklarımı sabır ve dikkatle dinlemesi ve tüm MR sonuçlarımı titizlikle incelemesi ve yaptığı fiziki muaynesi sonrası bana hastalığımı, hastalığımın sebep ve sonuçlarını nasıl tedavi edileceğini ki bu ameliyatmış ve tedavi sonrası süreci sabırla anlattı. Bu tavrın yarattığı güven ve işbirliği öncelikle ameliyatımın gerçekleşmesi devamında tedavi süreci kontrolleri ve bu gün ameliyattan ÜÇ YIL geçtikten sonraki sorunsuz yaşamım beni burada bu yazıyı yazmamın zaruretine getirdi. Bu yaşadığım samimi teşhis, tedavi ve tedavi sonrası huzur ve güveni sizlerle paylaşmak istedim. Hastalara acil şifa Ender Bey’e de başarılarının devamını dilerim. Engin sevgi ve saygılarımla. 14.03.2008 Leyla Çarkçı (Bilgisayar Destekli Tasarım ve Program Uzmanı)

M. Menteş. 24-02-2008 18:36

Benim yaşım 40 bu yaşıma kadar anemli hastalığım yoktu.bir yada iki defa doktora gittim. Ender Beye diz ağrılarımdan(kemik ödemi)dolayı gittim.Daha önce hastanelere ve doktorlara karşı ön yargılarım vardı.Bu yargımı Ender Beyin gerek muayene esnasında gerek ameliyata hazırlamasındaki desteği tatlı dili ve güler yüzüyle aramıza mevki ve yaş sınırı koymadan bir dost gibi hastalığımı uygun bir dille anlatması ve ameliyat sonrası ilgi ve alakasıyla hastalığımda gerilemeler ve bende büyük bir fiziki rahatlama oldu. Dr.Ender Beye teşekkür ederim ve kendisini büyük bir iç rahatlığıyla tavsiye ederim.

Faruk Güner. 02-02-2008 23:33

Merhaba.Ben Ender hocamı yine ender hocanın hastası olan arkadaşımın tavsiyesiyle tanıdım.benim sorunum futbol oynarken çapraz bağlarımın kopmuş olmasıydı.Ender hocamın yaptığı ameliyatla sağlığıma kavuştum.ameliyat olalı kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Ender hocamın verdiği programlarla kısa sürede spora döndüm.Ender hoca yanlızca ameliyat değil ameliyat sonrasıda hastalarıyla çok ilgileniyor ve yaptığı işten çok emin bir doktor.benim çevremde ortopediyle ilgili bir sorunu olan olursa göstereceğim tek adres Ender hocadır.sizlerede tavsiye edirim.sağlıklı günler dilerim

Ozan 22-01-2008 17:53

Merhaba Ender abiyle tanışmam yine kendisi gibi ortopedist olan dr. Nikola sayesinde oldu. İyiki de oldu. Benim rahatsızlığım sol dizimde çapraz bağ kopukluğuydu. Ve hiç birşekilde spor yapamıyordum. Yaptığı ameliyattan sonra sağlığıma kavuştum. Ve şu anda gayet hiç bir sıkıntım olmadan sporumu yapabiliyorum.Bence kendi dalında ve özellikle diz konusunda güvenebileceğim tek doktor. Ortopedi konusunda ailem ve arkadaşlarım ender abinin tedavisiyle sağlıklarına kavuştu. Kısaca ailemin doktorudur. İşinin ehli bir doktor olmasının yanında hastasına tıbbi terimler yerine insanların rahatsızlığını anlayabileceği dilde açıklaması çok güzel. Ayrıca parada pulda gözü olmadan kendisine gelen insanların ilk önce tedavisinin olması ve sağlıklarına kavuşması onun için önceliktir. Sözün kısası ortopedik bir rahatsızlığınız varsa şiddetle tavsiye ederim. Saygılarımla